Polamer Inc
Polvision

Rajd Dakar - Przygoński trzeci na 4. etapie

Jakub Przygoński zajął trzecie miejsce wśród kierowców samochodów na czwartym etapie Rajdu Dakar. Polak i jego belgijski pilot Tom Colsoul stracili ponad osiem minut do zwycięzcy - Katarczyka Nassera Al-Attiyaha. Drugi był Francuz Stephane Peterhansel (+ 1'52), na 13. pozycji został sklasyfikowany Aron Domżała z Michałem Martonem (+45'41"), a na 18. - polsko-litewska załoga Benediktas Vanagas i Sebastian Rozwadowski (+59'10").

W klasyfikacji generalnej Przygoński awansował z piątego na czwarte miejsce i traci 22 minuty i 17 sekund do prowadzącego Al-Attiyaha. Domżała jest ósmy, a Vanagas - 12. Dziewiąty w rywalizacji kierowców quadów był Kamil Wiśniewski. Polak stracił 49 minut do najszybszego Nicolasa Cavigliasso. Argentyńczyk prowadzi w łącznej klasyfikacji, a Wiśniewski zajmuje siódme miejsce. Na 28. pozycji wśród motocyklistów sklasyfikowany został Adam Tomiczek, a na 34. - Maciej Giemza. Zwyciężył lider - Amerykanin Ricky Brabec. (IAR)