Polamer Inc
Polvision

Bill Daley o reformie szkolnictwa publicznego w Chicago

Ubiegający się o fotel burmistrza Chicago Bill Daley przedstawił kolejne propozycje zmian w systemie zarządzania miastem i jego departamentami. Ujawnił swoje propozycje zmian w systemie szkolnictwa publicznego w Chicago.

Głównym założeniem reformy miałaby być likwidacja ponad 500 komisji edukacyjnych zarządzających pojedynczymi szkołami i zastąpienie ich 60 lokalnymi radami, które kontrolowałyby działalność od 8 do 12 placówek edukacyjnych.

Daley chciałby także likwidacji automatycznego przypisywania uczniów do poszczególnych szkół, przejęcia kontroli nad systemem uczelni publicznych, City Colleges of Chicago, przez jeden urząd i darmową naukę w wyższych szkołach państwowych dla wszystkich absolwentów szkół średnich CPS.

W poniedziałek, były szef Kancelarii Białego Domu w administracji Baracka Obamy i sekretarz ds. handlu za prezydentury Billa Clintona, wystąpił z pomysłami ograniczenia liczby miejskich radnych z 50 do 15, wprowadzenia limitu sprawowania urzędu radnego do trzech kadencji oraz zakazu wykonywania przez nich innej pracy niż wymaga tego piastowane przez nich stanowisko.