Polamer Inc
Polvision

Prezydent Trump zerwał negocjacje z Demokratami

Fiaskiem zakończyły się negocjacje pomiędzy Donaldem Trumpem a Demokratami na temat przywrócenia działalności administracji federalnej i zabezpieczenia południowej granicy. Prezydent wyszedł ze spotkania po tym jak przywódcy Demokratów po raz kolejny odrzucili jego wniosek o sfinansowanie budowy muru na granicy z Meksykiem.

„Jest zimno na dworze ale temperatura spotkania nie była dużo wyższa. Nie trwało ono zbyt długo” - mówiła przewodnicząca Izby Reprezentantów z partii demokratycznej Nancy Pelosi podczas briefingu przez Białym Domem. Demokraci relacjonowali, że prezydent Trump zerwał spotkanie, gdy nie wyrazili zgody na budowę muru na południowej granicy.

„Zapytał przewodniczącą Pelosi czy zgodzi się na jego mur. Gdy usłyszał odpowiedź odmowną wstał , oświadczył, że nie ma więc o czym dyskutować, po czym wyszedł” - mówił przywódca demokratów w Senacie Charles Schumer. Wiceprezydent Mike Pence tłumaczył, że dla Donalda Trumpa kwestia rozwiązania problemu nielegalnej imigracji jest kluczowa.

„On opuścił salę gdy przewodnicząca Nanci Pelosi oświadczyła, że nawet jeśli prezydent pójdzie na wszelkie ustępstwa to nigdy nie zgodzi się na wskazane przez nas priorytety bezpieczeństwa granicy” - oświadczył Mike Pence. Sam prezydent Trump napisał na Twitterze, że spotkanie z Demokratami było stratą czasu.

Od 19 dni funkcjonowanie administracji federalnej  jest częściowo zawieszone. Około 800 tysięcy urzędników przebywa na przymusowych urlopach lub pracuje bez wynagrodzenia. Fiasko negocjacji w Białym Domu oznacza, że częściowy paraliż instytucji i urzędów państwowych nadal będzie trwał. (IAR)