Polamer Inc
Bilety . com

Agnieszka Radwańska nową ambasador UNICEF Polska

Agnieszka Radwańska została nową Ambasador Dobrej Woli UNICEF Polska. Najbardziej utytułowana polska tenisistka będzie wykorzystywała swoją rozpoznawalność do niesienia pomocy dzieciom z krajów rozwijających się. Agnieszka Radwańska powiedziała IAR, że teraz jej dotychczasowa praca i kariera sportowa nabiorą nowego, głębszego sensu.

"To jest najpiękniejsza rzecz, jaka może być. Bardzo cieszę się z tego, że mogłam zostać ambasadorem UNICEF Polska i pomagać innym w wielu zakątkach świata, przede wszystkim dzieciom, które mają złe warunki od samego początku i praktycznie niczego nie mają" - mówiła. Marek Krupiński - dyrektor generalny UNICEF Polska powiedział, że Agnieszka Radwańska jest idealnym kandydatem na Ambasador Dobrej Woli.

Podkreślił, że jest znana, bardzo sympatyczna, popularna, bezpośrednia a to są cechy pożądane u nowego ambasadora. "W naszym przypadku ważne było to, że bardzo szybko zareagowała na zaproszenie i rozmowy, gdy jeszcze nie mówiliśmy o ambasadorowaniu lecz tylko o zaangażowaniu się i pomocy" - mówił dyrektor generalny UNICEF Polska.

Ambasadorowie Dobrej Woli wykorzystują swój talent i sławę, aby walczyć o prawa najmłodszych i wspierać misję UNICEF w zapewnieniu każdemu dziecku prawa do zdrowia, edukacji, równości i ochrony przed przemocą. Ambasadorowie Dobrej Woli zawsze działają pro-bono. (IAR)