Polamer Inc
Polvision

George H.W. Bush został pochowany w Teksasie

41. prezydent Stanów Zjednoczonych, George H.W. Bush, został pochowany na terenie biblioteki swojego imienia w mieście College Station w Teksasie. Ostatnia droga zmarłego wiodła z Houston do College Station. Po uroczystościach pogrzebowych w Waszyngtonie i Houston, były prezydent spoczął obok żony Barbary i córki Robin na terenie prezydenckiej biblioteki swojego imienia.

Na trasie przejazdu pociągu z trumną 41. prezydenta, przez wioski i miasteczka, żegnali go z flagami mieszkańcy Teksasu. W ostatniej drodze towarzyszyli prezydentowi rodzina, byli współpracownicy, przedstawiciele władz Houston i przyjaciele. W College Station po raz ostatni oddali hołd Georgowi Bushowi żołnierze.

Stali na trasie żałobnego orszaku, idącego do prezydenckiej biblioteki jego imienia. Zgodnie z życzeniem zmarłego, podczas pogrzebu nad miejscem ceremonii przeleciała eskadra myśliwców bez jednej maszyny w szyku. George H.W. Bush podczas II wojny światowej wstąpił do armii i był nawigatorem w amerykańskim lotnictwie. Spełniono też życzenie zmarłego, aby pochować go w skarpetkach z rysunkami samolotów i pilotów. Ceremonia złożenia trumny z ciałem prezydenta do grobu miała charakter prywatny. Media nie brały w niej udziału. (IAR)