Polamer Inc
Bilety . com

Odszkodowanie za śmierć 6-latka na basenie w Bridgeview

Ława przysięgłych przyznała rodzinie 6-letniego Michaela Dudy, uczestnika letniego obozu, który cztery lata temu utopił się na basenie w Bridgeview, na południowych przedmieściach, odszkodowanie w wysokości 21,5 miliona dolarów. Wyrok został ogłoszony we wtorek sądzie okręgowym powiatu Cook

Sędziowie przysięgli uznali, że doszło do zaniedbań w nadzorze przez dwa dystrykty parków miejskich w Justice i Bridgeview. Michael Duda utopił się 17 czerwca 2014 r. na publicznym basenie przy 8100 S. Beloit Ave. w Bridgeview. Sześciolatek został nieprzytomny wyciągnięty z wody i wszelkie próby reanimacji nie przyniosły skutku.

Rodzina Michaela Dudy zapisując syna na obóz letni "Fun in the Sun" w dystrykcie parku miejskiego w Bridgeview, poinformowała, że nie umie pływać. Mimo tego pozwolono mu wejść do głównego basenu i utopił się około 10 stóp od brzegu - poinformowała kancelaria prawnicza Clifford reprezentująca rodzinę.

Podczas procesu zaprezentowano nagranie wideo, by udowodnić, że opiekunowie nie nadzorowali należycie dzieci przebywające na basenie. Trzy osoby odpowiedzialne za grupę Micheala Dudy znajdowały się w szatni, gdy tonął. Odszkodowanie w wysokości 21,5 mln dol. jest najwyższym, jakie kiedykolwiek przyznano w sprawie związanej z utonięciem dziecka w stanie Illinois. ( Zdjęcie: Clifford Law Firm)