Polamer Inc
Bilety . com

Liga Mistrzów: Dwa gole Lewandowskiego, zwycięstwo Bayernu

Robert Lewandowski strzelił dwa gole, a jego Bayern Monachium pokonał przed własną publicznością AEK Ateny 2:0 (1:0) w meczu 4. kolejki grupy E piłkarskiej Ligi Mistrzów. Kapitan reprezentacji Polski najpierw pokonał bramkarza rywali z rzutu karnego w 31. minucie, a ustalił wynik spotkania w 71 . minucie po podaniu Thomas Müllera.

W innym meczu tej grupy Benfica Lizbona zremisowała z Ajaxem Amsterdam 1:1 (1:0). Bayern ma 10 punktów, o dwa więcej od Ajaxu i sześć od Benfiki. AEK pozostaje z zerowym kontem. W grupie H Juventus, którego bramki strzegł Wojciech Szczęsny przegrał w Turynie z Manchesterem United 1:2 (0:0).

Mistrzowie Włoch prowadzili od 65 minuty po golu Cristiano Ronaldo. W 86 minucie wyrównał Juan Mata, a bramka dająca zwycięstwo drużynie gości padła po samobójczym trafieniu Alexa Sandro. W drugim spotkaniu w tej grupie Valencia wygrała z Young Boys Berno 3:1 (2:1). Juventus z 9 punktami pozostał liderem. United mają 7 punktów, Valencia 5, a Young Boys 1.

W grupie F Manchester City wygrał z Szachtarem Donieck 6:0, a Olympique Lyon zremisował z Hoffenheim 2:2 (2:0). City ma 9 punktów, Olympique - 6, Hoffenheim - 3, a Szachtar - 2. W grupie G Real Madryt pokonał na wyjeździe Viktorię Pilzno 5:0 (4:0), a CSKA Moskwa przegrało z AS Roma 1:2 (0:1). Real i Roma mają po 9 punktów, CSKA - 4, a Viktoria - 1. (IAR)