Polamer Inc
Bilety . com

Więcej ofiar śmiertelnych huraganu Michael

Liczba śmiertelnych ofiar przejścia huraganu Michael wzrosła do 13, po tym jak w piątek w Wirginii potwierdzono pięć śmiertelnych wypadków związanych z żywiołem. Na Florydzie zginęły cztery osoby. Pozostałe ofiary pochodzą z Georgii i Karoliny Północnej.

Najbardziej ucierpiała turystyczna miejscowość Mexico Beach na Florydzie, gdzie wiatr zrównał z ziemią całe osiedla. „Tak wiele rodzin straciło wszystko. Domy i inne budynki są zniszczone, drogi nieprzejezdne. Ten huragan to był absolutny potwór” - mówił gubernator Florydy Rick Scott.

Ekipy ratownicze przeszukują obecnie zniszczone budynki w poszukiwaniu kolejnych ofiar. Służby stanowe oraz Gwardia Narodowa starają się odblokować nieprzejezdne drogi, na których leżą drzewa, słupy energetyczne, wywrócone do góry kołami samochody a nawet jachty.

Wielu poszkodowanych z Florydy trafiło do szpitala w Panama City. Jednak 130 pacjentów trzeba było stamtąd ewakuować, gdyż był problem z działaniem generatorów, w szpitalu zerwany został dach i powybijane okna. W mieście uszkodzonych zostało wiele budynków, między innymi zniszczona została kościelna wieża. Usuwanie zniszczeń potrwa wiele miesięcy. Dokładna liczba zniszczonych i uszkodzonych domów nie jest na razie znana.

Ponad 1 milion 270 tysięcy odbiorców w siedmiu stanach w piątek rano pozbawionych jest prądu. Ponad 370 tys. na  północnym-zachodzie Florydy, gdzie uderzył huragan Michael. Prądu nie ma także ponad 490,5 tys. mieszkańców Karoliny Północnej, w Georgii - 81 tys., w Karolinie Południowej - 92 tys., w Alabamie - 12 tys. i w Maryland - 15,1 tys. W Wirginii awaria prądu, która dotknęła ponad 200 tys. odbiorców związana jest z przejściem co najmniej pięciu tornad.