Polamer Inc
Polvision

Duże zniszczenia po uderzeniu huraganu Michael (WIDEO)

Są duże zniszczenia, a co najmniej dwie osoby zginęły po uderzeniu huraganu Michael w północno-zachodnie wybrzeże Florydy. Policja poinformowała, że w miejscowości Greensboro zginął mężczyzna, na którego dom spadło drzewo. W Georgii w zniszczonym przez wichurę domu śmierć poniosła 11-letnia dziewczynka.

Ostatni raz we Florydę huragan kategorii 4. uderzył 80 lat temu. W momencie uderzenia w wybrzeże Zatoki Meksykańskiej Michael był na granicy 4. i 5. kategorii. Towarzyszył mu wiatr o prędkości 155 mil na godzinę.

Wichura zrywała dachy domów, powalała drzewa lub wyrywała je z korzeniami i przewracała samochody i pociągi. Fala sztormowa miała miejscami wysokości 10 stóp.

Żywioł spowodował duże zniszczenia w liczącej około tysiąca mieszkańców miejscowości Mexico Beach na Florydzie, gdzie znajdowało się centrum huraganu. Około tysiąca domów zostało tam kompletnie zniszczonych. Lokalni politycy mówią, że wygląda to,jak po wybuchu bomby.Duże zniszczenia są także w Panama City i rejonie tego miasta.

Ponad 500 tysięcy budynków na Florydzie, Georgii i Alabamie rano w czwartek jest bez prądu. Władze Florydy poinformowały, że w schroniskach znajduje się 6700 osób. W stan gotowości postawiono 3500 żołnierzy Gwardii Narodowej.

Po przejściu nad Florydą Michael znalazł się nad stanem Georgia jako huragan 3 kategorii. W kolejnych godzinach jego siła osłabła a prędkość towarzyszącego mu wiatru spadła do 50 mil na godzinę, co oznacza, że teraz nie jest już huraganem, a tropikalną burzą. Michael był trzecim w kolejności pod względem siły huraganem, jaki kiedykolwiek uderzył w wybrzeże Stanów Zjednoczonych.