Polamer Inc
Polvision

Kolejne trzęsienie ziemi nawiedziło Indonezję

Co najmniej trzy osoby zginęły w wyniku trzęsienia ziemi o magnitudzie 6,0, które nawiedziło Indonezję. Lokalne władze poinformowały, że ofiary straciły życie pod gruzami budynków, które zawaliły się w dystrykcie Sumenep we wschodniej części wyspy Jawa. "Ziemia zatrzęsła się, kiedy wszyscy spali.

Osoby, które zginęły, nie miały szans na ucieczkę" - powiedział szef krajowej służby do spraw klęsk żywiołowych. Wstrząsy były też odczuwane w miejscowości Denpasar na wyspie Bali, która jest celem wakacyjnych wyjazdów turystów z całego świata. Po trzęsieniu ziemi nie wydano ostrzeżeń o tsunami.

Epicentrum wstrząsów znajdowało się na głębokości około 10 kilometrów na Morzu Balijskim, około 40 kilometrów na północ od wschodniego krańca wyspy Jawa i około 150 kilometrów od wyspy Bali. Na Bali w tym tygodniu odbywa się doroczne spotkanie przedstawicieli Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Banku Światowego, które zgromadziło ponad 19 tysięcy delegatów.

28 września wstrząsy o magnitudzie 7,5 nawiedziły indonezyjską wyspę Celebes i wywołały fale tsunami sięgające sześciu metrów wysokości. Zginęły ponad dwa tysiące osób, kilka tysięcy osób jest zaginionych. Indonezja jest szczególnie narażona na trzęsienia ziemi. Leży na tak zwanym Pacyficznym Pierścieniu Ognia w miejscu, gdzie stykają się płyty tektoniczne. (IA)