Polamer Inc
Polvision

Groźny huragan Michael uderzył we Florydę (WIDEO)

Groźny huragan Michael uderzył w środę po południu niedaleko Mexico Beach na zachodzie Florydy. Michael miał czwartą kategorię w pięciostopniowej skali Saffira-Simpsona. Towarzyszył mu wiatr o prędkości 155 mil na godzinę.

Centrum żywiołu znajduje się w rejonie niewielkiej miejscowości Mexico Beach oraz czterdziestotysięcznego miasta Panama City. „Nie tylko będziemy mieć 14-stopową falę powodziową, ale również wiatr o prędkości 150 mil na godzinę. Budynki sprzed 2001 roku nie są zaprojektowane, by przetrwać tak silny wiatr” - ostrzegł szef Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA) Brock Long, który informował Donalda Trumpa o działaniach służb federalnych.

Prezydent dowiedział się między innymi, że wielu mieszkańców zagrożonych rejonów nie podporządkowało się nakazowi ewakuacji. „Wielu mieszkających tam ludzi pozostało w domach z powodów finansowych. To są bardzo biedne rejony. Tym ludziom niełatwo jest wyjechać” - tłumaczył amerykański prezydent. Po uderzeniu w północno-zachodnią część Florydy zwaną Panhandle, Michel skręci na wschód i przejdzie nad stanem Georgia. Do czwartku jego siła osłabnie i jako tropikalny sztorm przejdzie nad Karoliną Południową i Północną.