Polamer Inc
Bilety . com

Ambasador USA przy ONZ Nikki Haley rezygnuje ze stanowiska (WIDEO)

Ambasador USA przy ONZ Nikki Haley rezygnuje ze stanowiska. Z administracji prezydenta Donalda Trumpa odejdzie z końcem roku. Swoją decyzję ogłosiła oficjalnie we wtorek w towarzystwie prezydenta podczas spotkania z dziennikarzami w Białym Domu.

Ambasador Haley pytana o powód rezygnacji, przede wszystkim zdementowała pogłoski o jej możliwym starcie w wyborach prezydenckich w 2020 roku. Zapowiedziała, że wspierać będzie kampanię tego prezydenta w następnych wyborach. Nie podała przyczyny swojej rezygnacji, dodała tylko, że nie robi tego z powodów osobistych. Ambasador Haley na konferencji powiedziała, że inne kraje mogą nie lubić tego, co robią Stany Zjednoczone, ale szanują to. Na wspólnej z Haley konferencji w Białym Domu Trump przekazał, że sześć miesięcy temu poprosiła go o przerwę w pracy. Prezydent Trump podziękował jej za "fantastyczną pracę". Wyraził nadzieję, że wróci do jego administracji w innej roli, zastrzegając, że decyzja o ewentualnym nowym stanowisku należeć będzie do niej.

Zapowiedział, że w ciągu dwóch lub trzech tygodni ogłosi kandydata nowego ambasadora USA przy ONZ. Przed objęciem tego stanowiska 46-letnia Nikki Haley była gubernatorem Karoliny Południowej przez dwie kadencje. Przed wyborami w 2016 roku republikanka była przez typowana na kandydatkę na wiceprezydenta.