Polamer Inc
Bilety . com

Polonia organizuje pomoc dla poszkodowanych przez huragan Florence

Polonia w Chicago organizuje pomoc dla mieszkańców stanów, w które uderzy huragan Florence. Od kilkudziesięciu godzin trwa zbiórka artykułów pierwszej potrzeby. Akcję prowadzi organizacja Polish Navy. Apeluje do Polonii o przekazywanie wody, żywności i artykułów higienicznych. 

Zbiórkę rozpoczęto jeszcze przed dotarciem Florence do lądu. Organizatorzy chcą bowiem być gotowi do wyjazdu na południe Stanów Zjednoczonych w pierwszej możliwej chwili. Jak mówią, wtedy o pomoc jest najtrudniej, a potrzeby są pilne. "Zatrzymujemy nasze codzienne życie i chcemy pomóc innym, bo krzywda ludzka dzieje się z dnia na dzień. W przypadku pogody nigdy nie wiadomo, co się stanie" - powiedział  Adam Romanowski - współzałożyciel Polish Navy.

Polonijna organizacja charytatywna powstała przed rokiem. Początkiem była spontaniczna chęć pomocy mieszkańcom Teksasu, w tym Polonii, którzy ucierpieli w wyniku huraganu Harvey. Dziś Polish Navy jest zarejestrowaną organizacją non-profit, która informacje o potrzebach otrzymuje od władz federalnych.

Według najnowszych prognoz, Florence dotrze do lądu  w piątek. Ma uderzyć w rejon, gdzie znajdują się stany Karolina Północna, Karolina Południowa oraz Georgia. Huragan osłabł w porównaniu z pierwszymi prognozami. Jest jednak nadal bardzo groźny.