Polamer Inc
Bilety . com

Raport: Młodociani gangsterzy w Chicago

W okresie minionych dwóch dekad w bazie danych chicagowskiej policji znalazło się blisko 33 tysiące młodocianych przestępców, którym przypisano członkostwo w gangach. Do takich informacji dotarli dziennikarze "Chicago Tribune". Większość nieletnich przestępców to Afroamerykanie i Latynosi skupieni w 112 organizacjach przestępczych.

Co najmniej 9 tysięcy młodocianych gangsterów należy do Gangster Disciples. Wśród zatrzymanych w ostatnich 20 latach znalazło się 13 chłopców w wieku 10 lat, 60 w wieku 11 lat i 300 w wieku 12 lat. Najwięcej aresztowań nieletnich członków gangów dokonano w 2006 roku. Za kratki trafiło wówczas 3,5 tysiąca osób. Dla porównania, od początku bieżącego roku, w aresztach znalazło się 277 osób poniżej 17 roku życia.

Eksperci ostrzegają, że znalezienie się w bazie danych chicagowskiej policji, nie zawsze wynikało z aresztowań. W rejestrze są także młodociani przestępcy, którzy zatrzymywani byli na ulicach w celach zdobycia przez funkcjonariuszy potrzebnych do prowadzenia śledztwa informacji, osoby z tatuażami, mogącymi świadczyć o ewentualnej przynależności do gangu oraz osoby zidentyfikowane przez tajnych informatorów policji.