Polamer Inc
Polvision

Kolejne przypadki choroby legionistów w powiecie McHenry

Departament Zdrowia powiatu McHenry, na północnym-zachodzie Illinois, poinformował o zdiagnozowaniu w okresie od 7 czerwca do 1 lipca, 9 przypadków choroby legionistów. Wszystkie osoby, które zachorowały, mieszkały w prywatnych domach. Ich wiek waha się od 46 do 82 lat.

Jak poinformowała rzeczniczka prasowa Departament Zdrowia powiatu McHenry, Keri Zaleski, narazie nie zidentyfikowano żródła występowania bakterii. Legionella lubi miejsca ciemne i mokre; idealnym dla niej siedliskiem są najczęściej nieczyszczone systemy klimatyzacyjne, prysznice, inhalatory. Bakteria powoduje ciężkie schorzenie dróg oddechowych podobne do zapalenia płuc. Narażeni są przede wszystkim ludzie o obniżonej odporności (chorzy na nowotwory, osoby po przeszczepach), diabetycy i osoby starsze.

Choroba legionistów nie jest zaraźliwa. Według danych stanowego Departamentu Zdrowia, w latach 2016-17 w powiecie McHenry stwierdzono 13 przypadków choroby legionistów, a w całym Illinois - 650. W trwającym roku odnotowano 91 zachorowań na legionelozę.