Polamer Inc
Bilety . com

Rezygnacja funkcjonariusza Forest Preserve wz. incydentem w parku (WIDEO)

Ze służby zrezygnował w środę funkcjonariusz Cook County Forest Preserve, który nie podjął interwencji po tym jak nietrzeźwy mężczyzna nękał Latynoskę ubraną w koszulkę w kolorach flagi portorykańskiej. Agencja odpowiedzialna za porządek w kompleksach parkowo-leśnych w powiecie Cook zapowiedziała, że nie będzie udzielać żadnych dodatkowych informacji na temat rezygnacji funkcjonariusza Patricka Connera, który miał 10-letni staż pracy.

Fala krytyki spłynęła na niego po tym jak Mia Irizarry opublikowała w mediach społecznościowych nagranie wideo z incydentu 14 czerwca na terenie parku Caldwell Woods, znajdującym się przy skrzyżowaniu ulic Milwaukee i Devon w dzielnicy Forest Glen na północnym- zachodzie Chicago.

Nietrzeźwy 62-letni Timothy Trybus werbalnie zaatakował Latynoskę , bo miała na sobie koszulkę w kolorach flagi portorykańskiej. Był natarczywy. Wypytywał ją o amerykańskie obywatelstwo. Funkcjonariusz Conner zignorował kilkakrotne prośby kobiety o interwencję. Po upublicznieniu sprawy został na czas postępowania dyscyplinarnego odsunięty od służby do pracy za biurkiem. W środę złożył rezygnację.

Sprawca całego zamieszania Timothy Trybus został aresztowany i oskarżony o czynną napaść zakłócanie porządku publicznego. Prokuratura powiatu Cook analizuje obecnie czy, czyn którego się dopuścił, może zostać zakwalifikowany jako przestępstwo z nienawiści. O taki akt oskarżenia zaapelowali latynoscy politycy, w tym powiatowy komisarz Jesus "Chuy" Garcia. Oburzenie z powodu incydentu na Twitterze wyraził także gubernator Portoryko Ricardo Rossello, a przewodnicząca Rady Powiatu Cook Toni Preckwinkle publicznie przeprosiła we wtorek kobietę za brak reakcji funkcjonariusza policji Forest Preserve.