Polamer Inc
Polvision

Tour de France: Gaviria najlepszy na 4. etapie

Fernando Gaviria (Quick-Step Floors) wygrał 4. etap kolarskiego wyścigu Tour de France, 195 kilometrów z La Baule do Sarzeau. Kolumbijczyk był najszybszy na finiszu, wyprzedzając o ułamki sekund Słowaka Petera Sagana (Bora-Hansgrohe) oraz Niemca Andre Greipela (Lotto Soudal).

Najlepszy z Polaków Michał Kwiatkowski (Sky) zajął 28. miejsce, Rafał Majka (Bora-Hansgrohe) był 50., a Maciej Bodnar (Bora-Hansgrohe) - 77. Wszyscy trzej dojechali do mety z takim samym czasem jak zwycięzca. 165. miejsce zajął Paweł Poljański (Bora-Hansgrohe, +3.48), a 169. - Tomasz Marczyński (Lotto Soudal, +5.53). Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Belg Greg van Avermaet (BMC).

Drugi z takim samym czasem jest Amerykanin Tejay van Garderen (BMC), a trzeci Brytyjczyk Geraint Thomas (Sky), który traci 3 sekundy. Rafał Majka spadł o jedną pozycję i zajmuje 11. miejsce (+50 s). Maciej Bodnar jest 29. (+1.32), Michał Kwiatkowski 56. (+2.28), Paweł Poljański 144. (+9.52), a Tomasz Marczyński 149. (+10.57). W środę odbędzie się 5. etap - 203 km z Lorient z Quimper. (IAR)