Polamer Inc
Bilety . com

Trump o europejskiej podroży i spotkaniu z Putinem (WIDEO)

Prezydent Donald Trump wyleciał we wtorek rano do Europy, gdzie weźmie udział szczycie NATO w Brukseli, złoży oficjalną wizytę w Londynie i spotka się w Helsinkach z Władimirem Putinem. Przed wejściem na pokład prezydenckiego helikoptera, którym odleciał do bazy sił powietrznych Andrews, Donald Trump oświadczył, że spodziewa się interesującej wizyty w Europie.

„Przede mną NATO, ogarnięta chaosem Wielka Brytania oraz Putin. Szczerze mówiąc spotkanie z Putinem może być najłatwiejsze ze wszystkich. Kto by pomyślał” - powiedział. Zapytany czy uważa Władimira Putina za przyjaciela czy wroga, Donald Trump odpowiedział, że na odpowiedź na to pytanie jest jeszcze za wcześnie. „Nazwałbym go rywalem. Uważam jednak, że współpraca z Rosja czy z Chinami jest czymś pozytywnym a nie negatywnym” - dodał prezydent.

Donald Trump znów narzekał na politykę handlową Unii Europejskiej i na zbyt niskie wydatki obronne europejskich sojuszników z NATO. „NATO nie traktuje nas sprawiedliwie, ale myślę, że wypracujemy jakieś rozwiązanie i wszystkie kraje będą zadowolone” - powiedział prezydent Stanów Zjednoczonych dodając, że czeka go długi, ale piękny tydzień. (IAR/ABC News)