Polamer Inc
Bilety . com

Raport na temat chicagowskich gangów

Chicagowska Komisja ds. Przestępczości Kryminalnej opublikowała raport poświęcony działalności gangów w Wietrznym Mieście. Z liczącej 400 stron publikacji "Gang Book" wynika, że w Chicago działa ponad 2,400 frakcji 59 gangów, liczących łącznie blisko 100 tysięcy członków.

W książce znalazła się mapa działalności poszczególnych grup, które swoje strefy wpływów rozciągnęły już na 80 przedmieść naszego miasta. Największymi gangami pozostają: Latin Kings, Gangster Disciples, Surenos 13, Maniac Latin Disciples, Black P Stones i Vice Lords. Pomimo istnienia wielu frakcji, wśród 59 gangów nadal obowiązuje podział na utworzone w 1978 roku dwa sojusznicze związki Folk i People, na których czele stoją odpowiednio Gangster Disciple Nation oraz razem Black P. Stones, Vice Lords i Latin Kings.

Raport podkreśla coraz częstsze korzystanie przez gangi z mediów społecznościowych w celach zdobywania potrzebnych informacji, prowokowania i komunikowania się. Najbardziej popularne platformy to Facebook, Instagram, Snapchat, Twitter i YouTube. Gangsterzy komunikują się także za pomocą mobilnych aplikacji Kik i WhatsApp.