Polamer Inc
Polvision

USA zawieszą manewry wojskowe na Półwyspie Koreańskim

Stany Zjednoczone zawieszą "drogie i prowokacyjne” wobec Korei Północnej wspólne manewry wojskowe z Koreą Południową - poinformował na zakończenie szczytu Korea Północna - USA w Singapurze prezydent Donald Trump. Podczas konferencji prasowej w Singapurze Trump odniósł się do kwestii poruszanych podczas spotkania z Kim Dzong Unem.

Podkreślił, że obydwaj przywódcy gotowi są do otwarcia nowego rozdziału w relacjach, co zapisane zostało w dokumencie kończącym singapurski szczyt. W jego opinii, Korea Północna zobowiązała się do pełnej denuklearyzacji. Na pytanie o ewentualne zniesienie sankcji wobec komunistycznej Północy odparł, że ta kwestia będzie dyskutowana dopiero po zakończeniu procesu denuklearyzacji.

Prezydent nie sprecyzował jak długo on potrwa. Donald Trump oświadczył, że na razie nie ma mowy o wycofaniu amerykańskich wojsk z Półwyspu Koreańskiego. Trump poinformował, że w rozmowie z Kim Dzong Unem poruszył kwestię łamania praw człowieka w Korei Północnej. Nie podał jednak żadnych szczegółów. Dodał, że we „właściwym czasie” możliwa jest zarówna jego wizyta w Pjongjangu jak i Kim Dzong Una w Waszyngtonie. (IAR)