Polamer Inc
Bilety . com

Singapur: historyczne spotkanie Donalda Trumpa z Kim Dzong Unem (WIDEO)

Pierwsze w historii spotkanie urzędującego prezydenta Stanów Zjednoczonych z przywódcą komunistycznej Korei. W Singapurze o godzinie 9.00 rano czasu lokalnego (8.00 wieczorem czasu obowiązującego w Chicago) rozpoczęły się rozmowy Donalda Trumpa z Kim Dzong Unem. Przywódcy Korei Północnej i USA spotykali się w pięciogwiazdkowym hotelu Capella położonym na wyspie Sentosa.

Około 40 minut trwała bezpośrednia rozmowa prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa z przywódcą komunistycznej Korei Kim Dzong Unem. W spotkaniu prócz polityków uczestniczyli tylko tłumacze. blockquote data-lang="en" class="twitter-tweet">

President @realDonaldTrump: "We will have a terrific relationship, I have no doubt." #TrumpKimSummit https://t.co/uFx8uCnPoB pic.twitter.com/rKuevN6anJ

— Fox News (@FoxNews) June 12, 2018

Przed wejściem do sali, w której odbywają się rozmowy Donald Trump stwierdził, że spotkanie w Singapurze z Kim Dzong Unem to dla niego "zaszczyt”. Wyraził nadzieję na dobrą dyskusję i "wspaniałe relacje”. Przywódca komunistycznej Korei stwierdził zaś, że „złe praktyki” w przeszłości przesłaniały „nasze oczy i uszy”, ale „pokonaliśmy to wszystko, aby zajść tak daleko”. Po bezpośrednim spotkaniu rozpoczęły się rozmowy plenarne z udziałem delegacji obydwu krajów. Na godzinę 12.00 czasu lokalnego zaplanowany jest obiad roboczy z udziałem obydwu przywódców.

Prezydent Donald Trump jeszcze we wtorek opuścić ma też Singapur. Jak poinformowano, prezydencki Air Force One odleci z Singapuru przed północą.