Polamer Inc
Bilety . com

Zagrał drugi raz i wygrał 533 mln w Mega Millions

Mieszkaniec New Jersey Richard Wahl miał w kieszeni 22 dolary, kiedy przyjechał na stację benzynową w Riverdale , aby zatankować i kupić Diet Coke i kilka losów Mega Millions. Kilka dni później okazało się, że na jego kuponie padła wygrana jedna z największych loterii w historii. 47-letni Wahl wygrał w Mega Millions 533 miliony dolarów w losowaniu 30 marca.

Wybrał opcję gotówkową, czyli jednorazową wypłatę 324,6 mln. Po zapłaceniu 24-procentowego podatku federalnego i 8-procentowego stanowego, Wahl dostał w sumie 220,7 mln dol. Szczęśliwiec przyznał, że w loterię Mega Millions zagrał drugi raz w życiu. Swój pierwszy los kupił w zeszłym miesiącu tuż po rozmowie z kolegą z pracy po rozmowie o emeryturze. Wtedy nie wygrał.

Tydzień później zatrzymał się na stacji benzynowej Lukoil w Riverdale w stanie New Jersey i kupił losy Mega Millions. Kiedy zwycięskie liczby zostały ogłoszone w Wielki Piątek, początkowo myślał, że wygrał tylko milion dolarów. Wkrótce okazało się, że było to 533 mln dol. Wahl jest kierownikiem produkcji w firmie świadczącej usługi gastronomiczne.

W zeszłym roku przeprowadził się z rodziną do New Jersey ze stanu Michigan. Powiedział, że planuje pomóc krewnym, przyjaciołom i innym potrzebującym. "Dla mnie to nie tylko pieniądze, które zmienią moje życie, ale także życie dla innych" - dodał. Jego wygrana jest czwartą co do wysokości w Mega Millions i dziesiątą w historii wszystkich loterii.