Polamer Inc
Bilety . com

Gubernator udał się do Polski i Niemiec

Gubernator Bruce Rauner udaje się w piątek w długo oczekiwaną podróż do Polski, podczas której zachęcać będzie przedsiębiorców z kraju nad Wisłą do inwestowania w Illinois.W poniedziałek zostanie przyjęty przez prezydenta Andrzeja Dudę.

"Illinois jest otwarte na polski biznes i polskie inwestycje" - podkreślał niedawno ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce, Paul Jones, zapowiadając podróż Raunera do Polski. Zdaniem gubernatora Polska rośnie w siłę, a Illinois jest "stanem numer jeden, w którym powinna inwestować". Gubernator odwiedzi też Niemcy.

Ma rozmawiać między innym o współpracy gospodarczej i wojskowej. Polska będzie pierwszym przystankiem Bruce'a Raunera podczas wizyty w Europie. Gubernator stanu Illinois będzie przebywał w Krakowie i Warszawie. Zwiedzi muzeum na terenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz.

Ma także spotkać się z amerykańskimi żołnierzami. W misji NATO w Polsce uczestniczą członkowie Gwardii Narodowej ze stanu Illinois. Bruce Rauner w poniedziałek spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą. Rozmowa ma dotyczyć między innymi współpracy gospodarczej i najbliższej wizyty polskiego prezydenta w Stanach Zjednoczonych.

Andrzej Duda ma 19 maja odwiedzić Chicago. gubernatorowi  będą towarzyszyć przedstawicielami biznesu. Bruce Rauner sam jest przedsiębiorcą, jednym z najbogatszych polityków w stanie Illinois."Wiele wspaniałych polskich firm rozwija się w Europie i na świecie. Chcemy, by pojawiły się w Illinois i inwestowały oraz rosły także tutaj" - powiedział Bruce Rauner.