Polamer Inc
Bilety . com

Prezydent Donald Tramp udał się z wizytą do Kalifornii

W San Diego ma między innymi spotkać się z przedstawicielami służb granicznych i rozmawiać o budowie muru na granicy Stanów Zjednoczonych oraz  Meksyku. Amerykański prezydent tuż przed wylotem do Kalifornii zamieścił na portalach społecznościowych kilka wpisów, nawiązując do budowy muru i walki z nielegalną imigracją. "Lecę zobaczyć prototypy muru granicznego" - napisał Donald Trump. Zwrócił uwagę, że budowa, której koszt jest szacowany na 18 miliardów dolarów, "zwróci się dzięki ograniczeniu przestępczości, handlu narkotykami oraz nielegalnej imigracji, co obciąża budżet federalny". 

Prezydent kolejny raz zarzucił też władzom Kalifornii, że działają niekonstytucyjnie prowadząc politykę stanu "sanktuarium" i chroniąc nielegalnych imigrantów. 

Mimo, że decyzja o postawieniu muru na granicy z Meksykiem nie została zatwierdzona przez Kongres, służby graniczne przygotowują się już do budowy. Urzędnicy wybrali osiem prototypów murów. Są one wykonane z betonu oraz innych wytrzymałych materiałów. Wybrane modele był testowane w warunkach rzeczywistych. Sprawdzano je między innymi pod względem wytrzymałości na próby zniszczenia.

Budowa muru  na granicy z Meksykiem jest jedną z głównych obietnic wyborczych Donalda Trumpa. Granica ma ponad 3100 kilometrów długości. Obecnie mur lub inne bariery, stoją na odcinku jedynie 900 kilometrów.