Polamer Inc
Polvision

Donald Trump zdymisjonował Tillersona

Donald Trump niespodziewanie zdymisjonował sekretarza stanu Rexa Tillersona. Amerykański prezydent poinformował, że na tym stanowisku zastąpi go dotychczasowy szef Centralnej Agencji Wywiadowczej Mike Pompeo. 


Prezydent Trump zwrócił się do Rexa Tillersona z prośbą o ustąpienie ze stanowiska w miniony piątek. Wówczas szef amerykańskiej dyplomacji skrócił swoja podróż po Afryce. Dziś rano Biały Dom poinformował o dymisji szefa dyplomacji USA. „Z dumą nominuję dyraktora CIA Mike’a Pompeo na sekretarza stanu” - oświadczył Donald Trump.

Prezydent podkreślił że Pompeo ukończył wojskowa akademii West Pooint , Uniwersytet Harwarda i przez wiele lat sprawował funkcję członka Izby Reprezentantów. Zwolnione stanowisko po Pompeo zajmie jego zastępczyni Gina Haspel . W swoim oświadczeniu Donald Trump pogratulował Tillersnowi osiągnieć na stanowisku szefa amerykańskiej dyplomacji.

 
Relacje miedzy prezydentem USA a Rexem Tillersonem od dawna były napięte. Od kilku tygodni spekulowano o jego rezygnacji. Jego dymisja jest jednak zaskoczeniem ponieważ ma miejsce w przed historycznym spotkaniem prezydent USA a przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem.