Polamer Inc
Polvision

Biały Dom o otruciu Rosjan w Wlk. Brytanii

Biały Dom potępił otrucie w Salisbury byłego rosyjskiego agenta oraz jego córki i zadeklarował wsparcie dla rządu Wielkiej Brytanii. Rzeczniczka prezydenta Donalda Trumpa powstrzymała się jednak przed sugestiami, że za próbą zabójstwa stoją władze na Kremlu.

Rzeczniczka Białego Domu poinformowała, że amerykańskie władze dokładnie monitorują sytuację i traktują incydent bardzo poważnie. "Użycie śmiertelnego środka przeciwko obywatelom Wielkiej Brytanii na terytorium tego kraju jest oburzające. Ten atak był zuchwały, odrażający i nieodpowiedzialny" - oświadczyła Sarah Hucbabee Sanders. 


Rzeczniczka Białego Domu przekazała wyrazy współczucia ofiarom i ich rodzinom. Nie odpowiedziała jednak na pytanie, czy Stany Zjednoczone podzielają ocenę, że atak został najprawdopodobniej dokonany na zlecenie Moskwy. "Stoimy ramię w ramię z naszym sojusznikiem Wielką Brytanią. Oni sami dopiero analizują wszelkie szczegóły" - powiedziała Sanders. Zadeklarowała też pomoc w śledztwie i pełne wsparcie dla władz Wielkiej Brytanii.