Polamer Inc

Policyjny pościg za sprawcami uprowadzenia samochodu

Policyjny pościg, który rozpoczął się w nocy w zachodniej dzielnicy Chicago, a zakończył na autostradzie Eisenhowera w Oak Park na zachodnich przedmieściach, doprowadził do aresztowania dwóch osób. Około godz.9.30 wieczorem w poniedziałek policja otrzymała zgłoszenie o uprowadzeniu samochodu przy 800 North Racine.

Jako pierwszy pościg za sprawcami rozpoczął będący już po służbie funkcjonariusz z dystryktu Monroe. Wkrótce dołączyły do niego jednostki policji z Oak Park i Chicago wraz helikopterami. Podczas pościgu rozbity został jeden z radiowozów. Na wiele godzin wstrzymano ruch pojazdów na autostradzie I-290 i kolejki CTA na jej linii niebieskiej.

Ostatecznie dwóch sprawców kradzieży auta zostało zatrzymanych. Policja wstępnie ustaliła, że mają związek z serią 12 zgłoszonych napadów rabunkowych i porwań aut w Chicago, do których doszło podczas minionego weekendu.

"W tym momencie uważamy, że są oni powiązani z weekendowymi incydentami" - powiedział rzecznik prasowy policji Anthony Guglielmi.