Bilety . com

el. MŚ: 23 reprezentacje pewne gry w Rosji

23 reprezentacje są już pewne gry w finałach piłkarskich mistrzostw świata, które zostaną rozegrane w przyszłym roku w Rosji. Od początku pewni gry na mundialu byli oczywiście gospodarze. Jako pierwsi już w marcu awans wywalczyli Brazylijczycy. We wtorek do grona finalistów dołączyły dwie europejskie drużyny - aktualny mistrz i wicemistrz Europy - Portugalia i Francja.

W niedzielę awans świętowała reprezentacja Polski. Ze strefy europejskiej na mistrzostwach świata zagrają także Niemcy, Serbia, Anglia, Hiszpania, Belgia oraz Islandia. Minionej nocy w strefie południowoamerykańskiej (CONMEBOL) awans wywalczyły Urugwaj, Argentyna i Kolumbia, a ze strefy Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów (CONCACAF) - Panama.

Wcześniej w tych eliminacjach udział w mistrzostwach świata zapewniły sobie reprezentacje Meksyku i Kostaryki. Z pięciu miejsc przysługujących Afryce (CAF) zajęte zostały na razie dwa - przez Nigerię i Egipt.

W strefie azjatyckiej (AFC) awans wywalczyły Iran, Japonia, Arabia Saudyjska i Korea Południowa. Pozostało więc jeszcze dziewięć wolnych miejsc. Trzy z nich przysługują zespołom z Afryki.

Cztery zostaną zajęte przez zwycięzców baraży w strefie europejskiej. Zagrają w nich Szwajcaria, Włochy, Dania, Chorwacja, Szwecja, Irlandia Północna, Grecja oraz Irlandia. Losowanie par odbędzie się 17 października w Zurychu. Dwóch finalistów wyłonią baraże interkontynentalne, w których Honduras zagra z Australią, a Peru zmierzy się z Nową Zelandią.

Mistrzostwa świata zostaną rozegrane w dniach 14 czerwca - 15 lipca przyszłego roku na 12 stadionach w 11 miastach. Finał odbędzie się na stadionie Łużniki w Moskwie. (IAR)