Bilety . com

Prezydent Trump ostro krytykuje telewizję NBC News

Po telewizji CNN, dziennikach “New York Times” i "Washington Post”, sieć NBC stała się obiektem ataków prezydenta Donalda Trumpa. Wszystko po tym jak telewizja NBC News podała, że Trump badał możliwość znacznego poszerzenia potencjału nuklearnego Stanów Zjednoczonych.

Te sugestie zirytowały prezydenta, zapytanego o sprawę w czasie spotkania z kanadyjskim premierem Justinem Trudeau. “To obrzydliwe, że media mogą podać wszystko co chcą. Ktoś musi się temu przyjrzeć” - stwierdził. Wcześniej na Twitterze prezydent sugerował możliwość odebrania licencji telewizji NBC.

Komentatorzy odebrali to jako poważną groźbę ataku prezydenta na gwarantowaną pierwszą poprawką do konstytucji wolność wypowiedzi. Z krytyką pospieszyli nawet konserwatyści. Były republikański kongresmen z Illinois Joe Walsh napisał, że prezydent nie może grozić odebraniem licencji stacji telewizyjnej, choć jak zaznaczył sam nie jest fanem NBC. Z kolei demokraci wezwali FCC, Federalną Agencję ds. Komunikacji, by stanowczo potępiła sugestie Trumpa.