Bilety . com

Trump nie potwierdza porozumienia z Demokratami ws. Dreamersów (WIDEO)

Prezydent Donald Trump najpierw na Twitterze rano w czwartek, a potem w rozmowie z dziennikarzami przed odlotem na Florydę, nie potwierdził informacji podawanych przez przywódców Demokratów w Senacie i Izbie Reprezentantów, o tym, że doszli do porozumienia w sprawie ochrony przed deportacją Dreamersów; około 800 tys. nieudokumentowanych imigrantów objętych zawieszonym przez administrację Trumpa programem DACA.

O porozumieniu poinformowali w środę wieczorem senator Chuck Schumer i liderka Demokratów w Izbie Reprezentantów Nancy Pelosi, po spotkaniu na roboczym obiedzie w Białym Domu z prezydentem. W spotkaniu nie brali udziału przedstawiciele Partii Republikańskiej.

Prezydent Trump rano w czwartek napisał na Twitterze: "Wczoraj wieczorem nie doszło do porozumienia ws. DACA. Muszą zostać wprowadzane ogromne środki bezpieczeństwa na granicy w zamian za taką zgodę" .

Z kolei senator Schumer i kongreswoman Nancy Pelosi w opublikowanym oświadczeniu napisali: "Zgodziliśmy się aby szybko zapisać ochronę przewidzianą w DACA w ustawie a także opracować pakiet posunięć zwiększających bezpieczeństwo granic, z wyjątkiem budowy muru, który będzie do przyjęcia przez obie strony".

Biały Dom powstrzymał się, jak dotychczas od oficjalnego potwierdzenia tych informacji, a prezydent Trump rano w czwartek dał jasno do zrozumienia, że porozumienia w sprawie Dreamersów nie osiągnięto z przywódcami Demokratów. Po tym jak prezydent Donald Trump zawiesił program  DACA wprowadzony przez jego poprzednika Baracka Obamę, dał Kongresowi 6 miesięcy na uchwalenie odpowiedniej ustawy.