Bilety . com

LM - Grupa B: Pewne zwycięstwa Bayernu i PSG

Bayern Monachium wygrał z Anderlechtem 3:0 (1:0) w meczu pierwszej kolejki grupy B piłkarskiej Ligi Mistrzów. Pierwszego gola dla mistrzów Niemiec strzelił Robert Lewandowski z rzutu karnego (12'). Prowadzenie podwyższyli Thiago Alcantara (65') i Joshua Kimmich (90'). Robert Lewandowski rozegrał całe spotkanie, a do 84. minuty w zespole z Brukseli grał Łukasz Teodorczyk. W 11. minucie czerwoną kartką za faul na Lewandowskim ukarany został obrońca Anderlechtu Sven Kums.

Pewne zwycięstwo odniósł także Paris Saint-Germain, który pokonał w Glasgow Celtic 5:0 (3:0). Dwie bramki dla paryżan zdobył Edinson Cavani (40' - rzut karny, 85'), po jednej Neymar (19') i Kylian Mbappe (34'), a samobójcze trafienie zanotował Mikael Lustig (83'). W środę zostaną rozegrane pierwsze mecze grup E, F, G oraz H. (IAR)