Bilety . com

Rod Blagojevich przerywa milczenie (WIDEO)

Były  gubernator Rod Blagojevich przerwał milczenie i udzielił pierwszego od marca  2012 roku, czyli osadzenia go  w federalnym więzieniu,  wywiadu.  Pierwszą jego część telewizja NBC5  Chicago wyemitowała w poniedziałek wieczorem.  

60-letni Blagojevich, skazany na 14 lat za kratami za korupcję, w tym próbę sprzedaży  miejsca w Senacie USA zajmowanego wcześniej przez byłego prezydenta Baracka Obamę, mówi w nim o więziennym życiu, tęsknocie za rodziną, ale także o jego walce o rozpatrzenie apelacji przez Sąd Najwyższy USA.

"Jestem teraz odpowiedzialny za zamiatanie i mycie podłóg na dwóch piętrach. Więc moja jurysdykcja skurczyła się z piątego największego stanu w Ameryce, do tych dwóch pięter.  Ale nie obchodzi mnie to, co ktoś mówi, wierzę w transparentność pracy  rządu i wierzę w czystą podłogę"  - mówi Blagojevich.

Były gubernator od pięciu i pół roku przebywa w federalnym ośrodku penitencjarnym Engelwood  FCI na przedmieściach Denver. Odnosząc się do jego 14-letniego wyroku stwierdza: "Czy zdajesz sobie sprawę, że dwa razy zostałem skazany na  wyższy wyrok  niż Al Capone?".

Blagojevich przyznaje, że w  więzieniu poświęca czas na czytanie Biblii, a dzięki głębokiej wierze jest w stanie radzić z faktem, że skompromitowany został pozbawiony wolności. Był gubernator przyznał w wywiadzie udzielonym dziennikarzowi NBC 5 Chicago, że najgorsza jest tęsknota za dwoma córkami i żoną, które mogą go odwiedzać tylko trzy razy w roku.

Więzienie w Kolorado Rod Blagojevich opuści w 2024 r. Możliwe jest zwolnienie warunkowe 2 lata wcześniej za dobre zachowanie.

Kolejne części wywiadu z Blagojevichem telewizja NBC 5 wyemituje w wiadomościach o godz.10.00 wieczorem we wtorek i w środę  oraz w piątek 6:30 wieczorem.