Bilety . com

Premier League: remis Liverpoolu, porażka Chelsea

Już na inaugurację rozgrywek angielskiej ekstraklasy piłkarskiej doszło do kilku sensacji. Pierwszy mecz w sezonie przegrała londyńska Chelsea - naszpikowani gwiazdami „The Blues” przegrali u siebie 2:3 z FC Burnley. Do przerwy goście prowadzili 3:0, w czym „pomógł” Tim Cahill - obrońca Chelsea za brutalny faul już po kwadransie gry zobaczył czerwoną kartkę.

Dla grających w przewadze gości dwie bramki zdobył walijski napastnik Sam Vokes, trzecią dołożył Stephen Ward. W drugiej połowie Alvaro Morata zdobył pierwszego gola dla gospodarzy, drugiego uzyskał David Luiz, ale strat Chelsea nie zdołała odrobić - w 81. minucie Cesc Fabregas dołączył do Cahilla po swoim kolejnym nieprzepisowym zagraniu i drugiej żółtej kartce.

FC Liverpool był faworytem w starciu z FC Watford, ale „The Reds” z Vicarage Road wywieźli tylko punkt, po remisie 3:3 - gola zapewniającego remis gospodarzom strzelił Miguel Britos w 90. minucie. Pozostałe bramki Watfordu zdobyli Abdoulaye Doucoure i Stefano Okaka Chuka, dla Liverpoolu gole strzelili Sadio Mane, Roberto Firmino z rzutu karnego oraz Mohamed Salah.

Jan Bednarek, były gracz Lecha Poznań, mecz Southamptonu ze Swansea (0:0) spędził na ławce rezerwowych, w zespole „Łabędzi” 90 minut w bramce zagrał Łukasz Fabiański. Były reprezentacyjny bramkarz Artur Boruc był rezerwowym w zespole FC Bournemouth, w starciu z West Bromwich (0:1). Na zapleczu ekstraklasy pokazał się Kamil Grosicki - polski pomocnik strzelił jedną z czterech bramek (4:1) dla Hull w starciu z beniaminkiem League One, ekipą Burton Albion. Paweł Wszołek zagrał 90 minut w drużynie Queens Park Rangers - wyjazdowy mecz londyńczyków z Sheffield Wednesday zakończył się remisem 1:1. (IAR)