Polamer Inc

Sadysta i seryjny gwałciciel może wkrótce opuścić więzienie

Członek satanistycznej grupy nazwanej Ripper Crew, 57-letni obecnie Thomas Kokoraleis, może już w przyszłym miesiącu opuścić więzienie. Ale prokuratura podjęła kroki, by mężczyzna pozostał w więzieniu dłużej. O całej sprawie pisze "Chicago Tribune". Kokoraleis w latach 80. ubiegłego wieku był podejrzewany o współudział w zabójstwie 20 kobiet.

Były to niezwykle okrutne zbrodnie, w których kobiety były okaleczane, gwałcone, a następnie ich ciała były rozczłonkowywane. Thomas Kokoraleis został skazany na 70 lat więzienia za zabójstwo Lorraine Ann Borowski z Elmhurst. W tym roku może zgodnie z wyrokiem opuścić więzienie po odbyciu połowy kary.

Prokuratura zamierza wnioskować, że mężczyzna stanowi niebezpieczeństwa dla otoczenia. Grupa Ripper Crew była satanistycznym gangiem, który wyszukiwał samotnych kobiet, a następnie jej członkowie dopuszczali się okrutnych zbrodni. Brat Thomasa Kokoraleisa, Andrew był ostatnim skazanym w Illinois na którym wykonano w 1999 roku wyrok śmierci.

Rok później ówczesny gubernator George Ryan wstrzymał wykonywanie tego wyroku. Pozostali członkowie gangu pozostają w więzieniu. Jego lider Robin Gecht został skazany na 120 lat więzienia, w 2042 roku przysługuje mu prawo do warunkowego zwolnienia. Inny członek grupy Edward Spreitzer został skazany na karę śmierci, ale wyroku nie wykonano, wobec czego kara została zamieniona na dożywotnie więzienie bez możliwości jego wcześniejszego opuszczenia.