Polvision

Wyścig Dookoła Beneluxu: piąty etap dla Larsa Booma

Lars Boom wygrał piąty etap kolarskiego wyścigu BinckBank Tour, znanego wcześniej pod nazwą wyścigu Dookoła Beneluxu. Na mecie niespełna 168-kilometrowej trasy etapu, prowadzącego wokół holenderskiego Sittard, holenderski kolarz grupy Lotto finiszował po samodzielnej ucieczce 2 km przed metą.

Boom wyprzedził o 3 sekundy grupę kolarzy, z której najszybszy był Peter Sagan (Słowacja, Bora Hansgrohe), na trzeciej pozycji etap ukończył Greg van Avermaet (Belgia, BMC). Zwycięzca piątkowego etapu objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu - Lars Boom ma 2 sekundy przewagi nad Peterem Saganem.

Trzeci jest Tom Dumoulin (Holandia, Team Sunweb), tracący 8 sek. Maciej Bodnar - polski kolarz (Bora Hansgrohe), na piątym etapie zajął 59. miejsce, z pozycji wicelidera wyścigu spadł na 17. miejsce w klasyfikacji generalnej, traci do Booma 50 sekund. W sobotę odbędzie się szósty etap BinckBank Tour - trasa prowadzi z Riemst do Houffalize i liczy 203 km. (IAR)