Bilety . com

Odnaleziono ciała zaginionych marynarzy niszczyciela USS Fitzgerald

Amerykańcy marynarze, którzy zaginęli po wypadku niszczyciela USS Fitzgerald u wybrzeży Japonii, nie żyją. Marynarka wojenna poinformowała, że odnaleziono ciała wszystkich siedmiu zaginionych. Ciała marynarzy odnaleziono wewnątrz okrętu, w kajutach, które zostały zalane podczas wypadku, do jakiego doszło w nocy z piątku na sobotę.

Filipiński kontenerowiec uderzył wtedy w bok amerykańskiego niszczyciela, powodując poważne zniszczenia w strefie, w której spali marynarze. Ekipy poszukiwawcze odnalazły ciała, gdy USS Fitzgerald powrócił do macierzystego portu w bazie Yokosuka. Dowództwo amerykańskiej Siódmej Floty poinformowało, że zwłoki zostały przewiezione do szpitala wojskowego, gdzie zostaną poddane identyfikacji. Nazwiska marynarzy zostaną podane do publicznej wiadomości dopiero po powiadomieniu rodzin.

Pływający pod filipińską banderą statek Crystal, który jest czterokrotnie większy od USS Fitzgerald uderzył w amerykański niszczyciel w strefie żeglugowej na południe od Tokio. Panuje w niej zwykle bardzo duży ruch. Prowadzący śledztwo nie wiedzą, co było przyczyną zderzenia okrętów, które dysponują bardzo zaawansowanymi systemami nawigacyjnymi. (IAR)