Polamer Inc

Comey będzie zeznawał przed senacką komisją ds. wywiadu

Były dyrektor FBI James Comey zgodził się zeznawać przed Senacką Komisją Wywiadu - poinformowano w komunikacie. Prezydent Donald Trump zdymisjonował Comeya w zeszłym tygodniu. Późniejsze doniesienia mediów na temat przyczyn ten decyzji wywołały kryzys polityczny za Oceanem. Przesłuchanie Comeya przez senacką komisję nie zostanie utajnione. Zaplanowano je po 29 maja.

Sprawa odwołania byłego szefa FBI jest przedmiotem licznych komentarzy zwłaszcza po publikacji gazety "New York Times", która wydrukowała notatkę zdymisjonowanego szefa Federalnego Biura Śledczego sugerującą, że prezydent Stanów Zjednoczonych prosił go o zamknięcie śledztwa w sprawie swego byłego doradcy, generała Michaela Flynna.

Donald Trump publicznie zaprzeczył, by skłaniał byłego szefa FBI do wstrzymania dochodzenia w sprawie swego byłego doradcy, który musiał odejść z Białego Domu ponieważ ukrył kontakty z ambasadorem Rosji. Amerykański prezydent skrytykował też decyzję o powołaniu specjalnego prokuratora do prowadzenia rosyjskiego śledztwa. Donald Trump oświadczył, że uznaje decyzję o powołaniu specjalnego prokuratora ale uważa ją za element politycznego polowania na czarownice.