Polamer Inc

Pierwsza podróż zagraniczna prezydenta Trumpa (WIDEO)

Prezydent Donald Trump wyrusza w pierwszą podróż zagraniczną. W ciągu 9 dni odwiedzi Arabię Saudyjską, Izrael, Belgię, Włochy i Watykan. W tym czasie jego Air Force One przemierzy 25 tysięcy kilometrów.  Przed odlotem z Waszyngtonu Trump oświadczył, że będzie bronić amerykańskich interesów.

Prezydent wygłosi przemówienie do świata islamskiego, spotka się z przywódcami Izraela Benjaminem Netanjahu i Autonomii Palestyńskiej Mahmudem Abbasem i zostanie przyjęty przez papieża Franciszka. Donald Trump weźmie też udział w szczycie NATO w Brukseli i szczycie G-7 na Sycylii. "Przygotowuję się do wielkiej podróży zagranicznej. Będę zdecydowanie bronił amerykańskich interesów" - napisał na Twitterze prezydent.

Przedstawiciele Białego Domu kierują uwagę dziennikarzy na wielki kontrakt zbrojeniowy, który zostanie ogłoszony podczas wizyty Donalda Trumpa w Rijadzie. Przewiduje on sprzedaż amerykańskiego uzbrojenia do Arabii Saudyjskiej za 110 miliardów dolarów przez najbliższe 10 lat.

Amerykańskie media zastanawiają się, jak prezydent Trump, który nie lubi przebywać poza własnym domem oraz swoimi hotelami, zniesie długą podróż zagraniczną. Aby mu ją ułatwić, w miejscach, które odwiedzi, do lokalnego menu organizatorzy mają dodać ulubione potrawy prezydenta  - przede wszystkim stek wołowy z ketchupem. (AP/IAR)