Polamer Inc

W lipcu rozpocznie się proces Polki oskarżonej o zabójstwo wnuczki

65-letni Alfreda Giedrojc może odpowiadać przed sądem na zarzut zabójstwa swej wnuczki. Taką decyzję wydali biegli sądowi powiatu Cook. W czwartek podjęto decyzję, że proces Polki z Oak Lawn rozpocznie się 16 lipca. Giedrojc oskarżona jest o zabójstwo 5-miesięcznej Vivian Summers. Płaczącą wnuczkę najpierw kilkakrotnie uderzyła ją młotkiem, a następnie podcięła jej gardło nożem.

Tragedia rozegrała się w październiku 2013 roku. Ojciec dziecka, Joe Summers pozostawił ją pod opieką babki w Oak Lawn, gdy odwiedzał swego szwagra mieszkającego po przeciwnej stronie ulicy. Chwilę po tym jak kobieta zabiła dziewczynkę, jej ciało odkrył mąż Alfredy – Bolesław Giedrojc. Kobieta została natychmiast aresztowana.

Od tego czasu toczyła się prawna batalia pomiędzy wyznaczonymi z urzędu adwokatami a prokuraturą w kwestii poczytalności kobiety. Kilku biegłych początkowo uznało, że może ona odpowiadać przed sądem, następni tę opinię kwestionowali. Obecna decyzja jest ostateczną i Alfreda Giedrojc będzie odpowiadać za zabójstwo. W sądzie kobiecie towarzyszy tłumacz, gdyż oskarżona nie mówi biegle po angielsku.