Bilety . com

Prezydent Trump na Twitterze o aferze podsłuchowej i Rosji

Prezydent Donald Trump oskarżył Demokratów o  fabrykowanie zarzutów dotyczących ingerencji Rosji w amerykańskie wybory oraz kreowanie "fake news" czyli nieprawdziwych wiadomości. Prezydent zabrał głos w tej sprawie rano na Twitterze tuż przed rozpoczęciem przesłuchania ws. afery podsłuchowej przed komisją wywiadu Izby Reprezentantów. Bierze w nich udział dyrektor FBI James Comey oraz szef NSA admirał Mike Rogers.

Prezydent Trump w jednym ze wpisów podkreślił, że Demokraci  zajmują się sprawą hakerskiej ingerencji Rosji, bo nie chcą przyznać, że ich porażka wyborcza była wynikiem okropnej kampanii.  W  innym tweecie przywołał Jamesa Clappera, dyrektora narodowego wywiadu za prezydentury Baracka Obamy, który stwierdził, że zarzuty  Trumpa, że był podsłuchiwany przez poprzednią administracje, są fałszywe.


"James Clapper i inni stwierdzili, że  brak dowodów na zmowę Potusa (red. byłego prezydenta) z Rosją. Ta historia to nieprawdziwe informacje (FAKE NEWS) i każdy o tym wie" - napisał prezydent Trump w poniedziałek na Twitterze.