Bilety . com

Ryan optymistą przed głosowaniem republikańskiej reformy zdrowia

Republikański przewodniczący Izby Reprezentantów Paul Ryan wyraził opinię, że zaplanowane na czwartek głosowanie nad ustawą w sprawie odwołania reformy  ochrony zdrowia Obamacare i zastąpienia jej nową, przebiegnie pomyślnie.

"Jesteśmy w dobrym miejscu, ciągle prowadzimy rozmowy z członkami naszej partii, ale także nanosimy poprawki, które ulepszą ustawę, a w rezultacie poprawią życie ludzi" - mówił Ryan w niedzielnym programie telewizji Fox News.

Ponieważ reforma wzbudza protesty nie tylko Demokratów, ale także konserwatywnego skrzydła Republikanów w Izbie Reprezentantów oraz umiarkowanych Republikanów w Senacie, zdecydowano się na wprowadzenie poprawek do projektu ustawy.

W ub.czwartek  Ryan  w rozmowie  udzielonej telewizji  CNN  nie chciał odpowiedzieć na pytanie czy ma  216 głosów, czyli wystarczającą liczbę, aby ustawa została przyjęta w izbie.  W wywiadzie udzielonym dzisiaj Fox News jego ton był bardziej optymistyczny. Przewodniczący Izby Reprezentantów przypominał kolegom z partii, że  odwołanie Obamacare to spełnienie obietnicy wyborczej.