Protest imigracyjny przy okazji obchodów irlandzkiego święta


 • Weekendowym obchodom Święta patrona Irlandii św. Patryka w Chicago towarzyszył marsz imigracyjny. Wzięło w nim udział kilkaset imigrantów z Irlandii oraz innych krajów. Zgromadzili się w sobotę na Daley Plaza, po czym przemaszerowali pod Tribune Tower.

   

  Domagano się sprawiedliwego traktowania wszystkich imigrantów i uchodźców. Marsz zorganizowano zaledwie kilka dni po tym jak sędzia federalny zablokował drugi dekret imigracyjny prezydenta Trumpa.

   

  "W dzień Świętego Patryka wiele osób w całym kraju świętuje irlandzką kulturę i dziedzictwo, więc chcieliśmy pokazać solidarność z imigrantami z innych krajów walczącymi w tej samej sprawie" - powiedziała Fiona McEntee, współzałożycielka ruchu Irish March. Szacuje się, że w Stanach Zjednoczonych mieszka około 50 tysięcy nieudokumentowanych imigrantów z Irlandii.

   

  Marsz został zorganizowany przez Stanową Koalicję na rzecz Imigrantów i Uchodźców, Amerykańską Unię Swobód Obywatelskich oraz kilka innych organizacji proimigranckich.  2017-03-19 09:34:57

  Share |nasze galerie • Archiwum galerii