Polvision

Świętowanie kibców Cubs kosztowało miasto 19 mln

Jesienią ubiegłego roku fani Chicago Cubs mogli świętować pierwsze od 108 lat mistrzostwo drużyny baseballowej z północy miasta. Jak opublikowały władze miejskie, triumf zespołu grającego na stadionie Wrigley Field okupiony był niemałym kosztem. Miasto musiało wypłacić w czasie playoffs ponad 19 milionów dolarów na nadgodziny dla pracowników służb. 


Najwięcej kosztowała praca policji. Funkcjonariusze otrzymali niespełna 15 mln (14,7 mln) dolarów za pracę tylko w okresie finałów rozgrywek – World Series. Zwycięska parada i wiec mistrzów zmusił miasto do zapłacenia 2 mln 200 tysięcy dolarów dodatkowym funkcjonariuszom wyznaczonym do zabezpieczenia imprezy. 


W okresie playoffs rozgrywek baseballowym chicagowscy policjanci wypracowali ponad 285 tysięcy dodatkowych godzin pracy. Oprócz tego miasto musiało zapłacić dyspozytorom oraz służbom sanitarnym. Nie wiadomo, ile w tym czasie wpłynęło do miejskiego budżetu dodatkowych kwot z podatku hotelowego, od sprzedaży czy rozrywki. Władze Cubs poinformowały, że miasto otrzymało niespełna 7 mln dolarów w ramach podatku od sprzedaży biletów.