Polvision

Apel sekretarza departamentu zdrowia do Republikanów

Sekretarz departamentu zdrowia Tom Price wezwał Republikanów podzielonych w sprawie reformy zdrowia do wspólnej pracy na rzecz wypracowania kompromisowego rozwiązania. W piątek przewodniczący Izby Reprezentantów Paul Ryan zapowiedział, że głosowanie nad reformą likwidującą Obamacare i wprowadzającą plan Republikanów odbędzie się w przyszły czwartek.


Sekretarz Price powiedział, że projekt przedstawiony przez republikańskich kongresmenów ma pełne poparcie prezydenta, który wcześniej sugerował, że jest to bardzo wstępny plan, który wymaga dopracowania. Dodał także, że dziś wielu Amerykanów cierpi z powodu Obamacare.

 

"Ludzie skarżą się że nie mają dostępu do takiej opieki jakiej chcieliby i nie są w stanie na nią sobie pozwolić. Spotkaliśmy się w tym tygodniu w Białym Domu z wieloma osobami, które zostały pokrzywdzone przez Obamacare" - powiedział.  Price ostrzegał swych partyjnych kolegów, że jeśli ustawa przepadnie w Kongresie, może to stanowić poważny cios dla systemu opieki zdrowotnej w USA.