Polamer Inc

Sekretarz stanu z wizytą w Korei Południowej

Sekretarz stanu Rex Tillerson powiedział, że "polityka strategicznej cierpliwości" wobec Korei Północnej, dobiegła końca. Tillerson przebywa z wizytą w Korei Południowej.? Po wizycie w strefie zdemilitaryzowanej, która rozdziela obie Koree, powiedział, że nie chce militarnego konfliktu, ale jeśli sytuacja będzie tego wymagała, będzie on brany pod uwagę. 


Jak mówił, militarna akcja przeciwko Korei Północnej jest "jedną z opcji". Natomiast rozpatrywane są nowe możliwości działań, między innymi dyplomatycznych, wobec Pjongjangu."Zakończyła się polityka oparta na strategicznej cierpliwości. Bierzemy pod uwagę nowe środki dyplomatyczne i ekonomiczne. Wszystkie opcje są brane pod uwagę. Korea Północna musi zrozumieć, że jedyna droga do przyszłości musi być poprzedzona porzuceniem przez ten kraj dalszego rozwijania programu broni nuklearnej, rakiet balistycznych i innej broni masowego rażenia" - powiedział szef amerykańskiej dyplomacji.


Z kolei szef południowokoreańskiej dyplomacji Yun Byung-se mówił podczas konferencji prasowej z udziałem Rexa Tillersona, że wspólnym celem Stanów Zjednoczonych i Korei Południowej jest doprowadzenie do całkowitego rozbrojenia Korei Północnej.