Bilety . com

3-miesięczne niemowlę uratowane z zatopionego SUV

Dzięki szybkiej akcji ratowniczej i udzieleniu natychmiastowej pomocy  udało się uratować życie niemowlęcia. 3-miesięczne dziecko wydobyto w czwartek rano z  SUV zanurzonego w jeziorze Silver Lake w Highland, w południowej części stanu Illinois.

Zjeżdżający z górki do wody samochód, zauważył o godzinie 5:31 przypadkowy podróżny, który zadzwonił natychmiast na alarmowy numer 911. Jednemu z przybyłych na miejsce wypadku sanitariuszy, Toddowi Zobristowi,  udało się wydobyć z podtopionego SUV niemowlę, któremu udzielił pierwszej pomocy.

Lekarze spodziewają się pełnego powrotu do zdrowia dziecka. Nie udało się uratować życia kobiety, prawdopodobnie  matki dziecka, Cristy Campbell, której ciało wydobyto z wody dopiero sześć godzin później.

Tragiczne wydarzenia rozpoczęły się o godzinie 5:15 rano w czwartek w domu rodziny Campbell w Glen Carbon na południu Illinois. Jednostki straży pożarnej zostały wezwane do płonącego budynku, gdzie mieszkała Cristy Campbell i jej siedmioro dzieci.  Udało się im uciec z płonącego domu i schronić w pobliskim Wal-Marcie.

W pożarze zginęła jedna dorosła osoba.  Lokalny szeryf nie podał jej tożsamości i zaznaczył, że  były mąż Campbell i ojciec jej dzieci, Justin Campbell, nie jest brany pod uwagę. Z dokumentów sądowych wynika,że ich burzliwe małżeństwo zakończyło się rozwodem w 2013 roku.