Polański stara się o powrót do Stanów Zjednoczonych


 • Roman Polański chce zakończyć sprawę oskarżenia go o popełnienie gwałtu na nieletniej. Taką informację przynoszą dzisiaj media francuskie. Według nich Roman Polański ma w przyszłym tygodniu udać się do Stanów Zjednoczonych, by ostatecznie rozwiązać problem związany z wydarzeniem z 1977 roku, kiedy to dopuścił się przemocy seksualnej wobec trzynastoletniej dziewczynki.

  Amerykański wymiar sprawiedliwości wciąż go za to przestępstwo ściga, mimo że Polański polubownie załatwił sprawę z ofiarą i jej matką. Jego adwokat domaga się gwarancji, że 83-letni reżyser nie zostanie osadzony w więzieniu i będzie mógł wyjechać ze Stanów Zjednoczonych.

  Impulsem do działań amerykańskich obrońców był wyrok Sądu Najwyższego w Polsce ws. ekstradycji reżysera do USA - przyznaje adwokat Jan Olszewski. Pełnomocnik 83-letniego filmowca - Harland Braun - chce zawrzeć ugodę polubowną. Napisał do sędziego zajmującego się sprawą Polańskiego i na 24 lutego została wyznaczona rozprawa. Artysta ścigany jest przez sąd Kalifornii za stosunek seksualny z trzynastolatką w 1978 roku.

  olański stara się o powrót do Stanów Zjednoczonych  2017-02-17 08:20:20

  Share |nasze galerie • Archiwum galerii