Polvision

Dzień bez Imigrantów

Pracownicy i właściciele wielu biznesów w największych miastach przyłączyli się do akcji "Dzień bez imigrantów". Nie tylko imigranci wezmą w czwartek wolne i nie przyjdą do pracy. Akcja ta  to protest wobec  działań i zapowiedzi prezydenta Trumpa dotyczących zaostrzenia polityki imigracyjnej. Z powodu nieobecności imigrantów w pracy wiele biznesów nie będzie mogło zapewniać swoich usług jak w każdy normalny dzień, a niektóre  będą zamknięte.

Akcję "Dzień bez imigrantów" poparł m.in. słynny chicagowski szef kuchni. Rick Bayless napisał na Twitterze, że z szacunku dla pracowników , którzy w głosowaniu podjęli decyzję o przyłączeniu się do tej akcji imigracyjnej, trzy jego restauracje Frontera Grill, Topolobampo,Xoco & Fonda Frontera będą w czwartek zamknięte.   

Co najmniej 17 biznesów w Aurorze na zachodnich przedmieściach podjęło taką decyzję w solidarności z pracownikami, wśród których przeważają imigranci z Meksyku.   W ramach "Dnia bez imigrantów" planowany jest protest w Chicago w  Parku Union w godzinach od 11.00 do 1.00 po południu.

Do akcji przyłączyły się inne miasta w tym Filadelfia, Waszyngton, Boston i Austin w Teksasie.