Bilety . com

LM: Real Madryt wygrał z Napoli

Real Madryt wygrał z Napoli 3:1 w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Zdaniem hiszpańskich komentatorów zespół Zinedine’a Zidana będzie mógł ze spokojem rozegrać rewanżowe spotkanie we Włoszech.


Na konferencji przed meczem trener Realu przyznał, że celem jest zdobycie - jak to określił - takiej przewagi goli, która ułatwi rozegranie trudniejszego, rewanżowego meczu w Neapolu. Dwubramkowa przewaga nie jest wprawdzie bardzo duża, ale - zdaniem komentatorów - wystarczająca, by spokojnie i dobrze zagrać wyjazdowy mecz.


„Real Madryt spogląda w stronę ćwierćfinału” - zakrzyknęli po zwycięstwie z Napoli madryccy komentatorzy. Również barcelońscy, którzy stwierdzili, że królewscy pokazali świetny poziom gry. „Królowie Europy” - tytułuje madrycki Dziennik Kibica. Autor komentarza przyznaje jednak, że Hiszpanie pozwolili się zaskoczyć i w siódmej minucie stracić bramkę. „Włosi grali dobrze. Ale żeby pokonać Real trzeba grać doskonale” - czytamy w komentarzu.


Z trybun mecz oglądał król Juan Carlos, tenisista Rafa Nadal i były gracz Napoli - Diego Maradona. Rewanżowy mecz Napoli - Real Madryt odbędzie się 7 marca. (IAR)