Polamer Inc

Burmistrz apeluje do Moody's o weryfikację ratingu Chicago

Rahm Emanuel poprosił agencję Moody's Investors Service o wycofanie jej niskiej oceny wiarygodności kredytowej naszego miasta. Burmistrz Chicago chce pożyczyć kolejny miliard 200 milionów dolarów i  rating tej firmy powoduje wyższe koszty zaciąganych kredytów.

Według administracji Wietrznego Miasta, agencja ta  nie bierze pod uwagę kroków jakie podjęto w celu poprawy sytuacji finansowej Chicago. Rzecznik prasowy  agencji, Moody's Investors, David Jacobson, nie chciał udzielić dziennikarzom bezpośredniej odpowiedzi na pytanie czy agencja przychyli się do prośby burmistrza. Potwierdził jedynie, że wysłane 8 grudnia ubiegłego roku pismo Rahma Emanuela, jest w trakcie rozpatrywania.
                                                                                           Nie jest to już pierwsza próba lidera naszego miasta złagodzenia negatywnej oceny kredytowej Chicago. Pierwsze, nieudane podejście, miało miejsce w 2014 roku.
Według agencji Moody's Investors Service wiarygodność kredytowa Chicago i stanu Illinois jest na poziomie B3 czyli „śmieciowym”, o wysokim stopniu ryzyka inwestycyjnego. To już ostatni stopień w tej kategorii przed najniższym przedziałem ratingowym określanym jako „C”- bardzo wysoki poziom ryzyka spekulacyjnego.